Malinowy Czoko Banan to owocowa wariacja Waszego ulubionego Czoko Banana! Zdrowe, czekoladowe i w dodatku malinowe! A jeśli kakao zamienicie na karob to przy okazji będzie mega słodkie bez dodatku cukru! Bazą tego koktajlu jest jogurt naturalny i dziś to właśnie on jest naszą koktajlową gwiazdą.

koktajl star: jogurt naturalny

źródło witamin z grupy B i żywych bakterii jogurtowych, które budując unikalną mikroflorę jelit pomagają wzmacniać odporność naszego organizmu. Wskazany przy antybiotykoterapii. Przywraca naturalna równowagę w jelitach. Zmniejsza wzdęcia, likwiduje zaparcia. Bogaty w wapń i fosfor – pierwiastki budujące i wzmacniające kości oraz zęby. Dobre źródło białka. Jest znacznie łatwiej przyswajalny przez organizm niż mleko, odpowiedni dla osób z nietolerancją laktozy. Zawiera cynk korzystnie wpływający na cerę i pracę układu rozrodczego, jod – stabilizujący pracę hormonów tarczycy oraz potas zmniejszający ciśnienie krwi, wzmacniający serce, regulujący kurczliwość mięśni i odpowiadający za usuwanie i zatrzymywanie wody w organizmie. Jest niskokaloryczny i odżywczy. Doskonały dla osób odchudzających się i dbających o linię. Kupując go w sklepie watro zwrócić uwagę na etykietę.

Najbardziej wartościowy jogurt naturalny zawiera najczęściej dwa składniki: mleko i kultury bakterii.

Mleko w proszku jest zbędnym dodatkiem.

k

MALINOWY CZOKO BANAN

Potrzebny sprzęt: blender

☆ szklanka świeżych malin (mogą być mrożone)

☆ 1 banan

☆ gorzkie, naturalne kakao (Decomoreno, EWedel), jedna czubata łyżeczka.

☆ jogurt naturalny bez mleka w proszku – 4 do 5 łyżek

☆ miód wielokwiatowy lub akacjowy, jedna łyżeczka (opcjonalnie, jeśli maliny są kwaśne)

Wszystkie składniki blendujemy i gotowe! Z podanej ilości otrzymamy 1 porcję koktajlu.

UWAGA ŁASUCHY:

zamiast kakao możecie użyć karobu (zmielonych strąków chleba świętojańskiego), który jest słodki i antyalergiczny, a przede wszystkim stanowi kopalnie minerałów i witamin. To bogactwo mikro i makroelementów takich jak: potas, magnez, fosfor, żelazo czy wapń oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D i E. Rewelacja dla tych, którzy są uczuleni na kakao.