Koktajl energetyczny z brzoskwiniami to we wrześniu i październiku jesienny hit. Jesień to królestwo kolorowych owoców i warzyw. Wszędzie fioletowo, pomarańczowo i nie tylko za sprawą dyń czy śliwek. To także czas aksamitnych brzoskwiń i soczystych nektarynek. Pysznych i zdrowych!

smoothie star: BRZOSKWINIE

Są źródłem witamin młodości A, C i E – antyoksydantów, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami i pozytywnie wpływają na wygląd naszej skóry oraz hamują powstawanie procesów nowotworowych. Są niskokaloryczne i zawierają sporo błonnika, który doskonale wspomaga pracę naszych jelit, oczyszcza organizm i pozwala cieszyć się smukłą sylwetką. Świetnie gaszą pragnienie, bo zawierają w sobie bardzo dużo wody. W połączeniu z bananem stanowią nieocenione źródło potasu korzystnie oddziałującego na pracę naszego serca, układu krwionośnego i regulującego gospodarkę wodną organizmu. A kiedy dodamy do nich jogurt dodatkowo uzupełnimy braki cennych witamin z grupy B odpowiedzialnych za prawidłowe działanie systemu nerwowego, czyli jesienna depresja nie będzie nam straszna! Awansem również zadbamy o naszą odporność, wzbogacając nasze jelita o szereg cennych bakterii probiotycznych.

Zawsze z utęsknieniem czekamy na późne lato. Wtedy do naszego sokowirówkowego menu wkraczają nie jeden koktajl energetyczny, a dwa! Przygotowujemy je na bazie bardzo dobrej jakości jogurtu w wersji naturalnie słodkiej i kwaśnej.

Spróbujcie koniecznie przygotować je sami!

 

koktajl energetyczny

 

koktajl energetyczny – BRZOSKWINIOWE LOVE

Potrzebny sprzęt: blender

Proporcje na jeden duży kubek, ok. 300 ml

   ☆ 1 duża brzoskwinia lub 2 – 3 ufo lub 2 nektarynki

   ☆ pół banana

   ☆ mały jogurt naturalny, ważne żeby nie był za kwaśny

   ☆ nasiona chia – 1 łyżeczka (opcjonalnie)

koktajl energetyczny – KWAŚNE BRZOSKWINIOWE LOVE

Potrzebny sprzęt: blender

Proporcje na jeden duży kubek, ok. 300 ml

   ☆ 1 duża brzoskwinia lub 2 – 3 ufo lub 2 nektarynki

   ☆ pół banana

   ☆ jogurt naturalny, ważne żeby nie był za kwaśny – 2/3 szklanki

   ☆ 1 cytryna

Brzoskwinie lub nektarynki wypestkowujemy, kroimy na mniejsze części. Wrzucamy do blendera wraz z pozostałymi składnikami, a w przypadku Kwaśnego Brzoskwiniowego Love wraz z wyciśniętym sokiem z cytryny.

I jak? Smakowało? Którą wersję wolicie?