GRANAT zdecydowanie wraca do łask w okresie jesienno – zimowym.  Warto korzystać z jego właściwości, bo ma naprawdę zbawienne działanie na nasz organizm. A wzmacniające smoothies to doskonała forma, żeby przyswoić cenne substancje odżywcze zawarte w owocu.

Granat zaliczany jest do ekskluzywnego grona superfoods.

smoothie star: granat

Doczekał się szeregu naukowych opracowań potwierdzających jego skuteczne, lecznicze działanie. Granat wykazuje właściwości przeciwzapalnie, dzięki obecności antyutleniaczy takich jak: witamina C, E czy beta karoten. Dzięki nim również hamuje destrukcyjną działalność wolnych rodników i chroni nasze komórki przed procesem starzenia. Ma właściwości odmładzające, wspomaga regenerację uszkodzonych komórek. Wspomniana już witamina C uczestniczy także w procesie wytwarzania kolagenu, dzięki któremu nasza skóra pozostaje dłużej jędrna. Naukowcy udowodnili, że regularne spożywanie owoców granatu chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego UVB. Inni specjaliści potwierdzili natomiast, że sok z granatu powoduje wzrost poziomu testosteronu, dzięki czemu poprawia sprawność seksualną zarówno kobiet jak i mężczyzn. Działa tak skutecznie, że zaliczany jest do szlachetnego grona afrodyzjaków. Jakby tego było mało, dzięki zawartości fitohormonów łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy. Granat jest też owocem, który skutecznie zwalcza komórki nowotworowe i zapobiega ich powstawaniu. Dodatkowo granat to bogate źródło potasu i magnezu, co z kolei wspomaga układ krwionośny i przeciwdziała chorobom serca. Krótko podsumowując: to owoc młodości i miłości!

A ponadto można go wyciskać w wyciskarce jak cytrusy!

granat-wyciskarka

l

SMOOTHIE Z GRUSZKĄ, GRANATEM I JAGODAMI GOI

Potrzebny sprzęt: wyciskarka do cytrusów, blender

☆ 1 gruszka

☆ 2 pomarańcze

☆ 1 owoc granatu

☆ jagody Goi – duża łyżka

Sok z pomarańczy i granatu wyciskamy w wyciskarce i blendujemy z gruszką, z której wcześniej wydrążamy gniazda nasienne oraz jagodami Goi. Jeśli macie kwaśne pomarańcze można dodać łyżeczkę delikatnego miodu.

Źródło (właściwości owocu granatu)

  1. http://biotechnologia.pl/informacje/granat-zdradza-tajemnice-mlodosci,16302
  2. http://biotechnologia.pl/kosmetologia/artykuly/antyoksydacyjne-wlasciwosci-granatowca-wlasciwego,12735
  3. http://www.newsweek.pl/styl-zycia/owoc-granatu—afrodyzjak-pelen-witamin,91590,1,1.html